Sprawdź ofertę firmy SoftwareStudio, poznaj najlepsze rozwiązania Software House.

Dlaczego system WMS w wersji SaaS jest lepszy od wersji on promise?

Systemy WMS (Warehouse Management System) są niezbędnym narzędziem dla firm z sektora logistyki, które mają na celu usprawnienie procesu składowania i magazynowania w celu dostarczania towarów do odbiorcy w wyznaczonym czasie i w dobrym stanie.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa główne modele systemu WMS: wersja on-premise oraz wersja SaaS (Software as a Service). Oba modele pozwalają firmom wdrożyć system, aby uzyskać wymierne korzyści, jednak wersja w systemie SaaS ma kilka zalet nad wersją on-premise.

Po pierwsze, inwestycja w gotowy system WMS w wersji SaaS (Software as a Service) jest zazwyczaj niższa niż tradycyjna wersja on-premise. Ponieważ wszelkie usługi i funkcje są udostępniane w pakiecie, wszelkie inwestycje są ograniczone do kosztów samego oprogramowania, a nie dodatkowych usług czy narzędzi.

Po drugie, w systemie SaaS wszystkie usługi i funkcje są dostarczane przez dostawcę usług, co oznacza, że zainstalowane rozwiązanie można zaktualizować i zmodyfikować zdalnie i z łatwością. Takie możliwości odzyskania i aktualizacji w systemie WMS nie są dostępne w przypadku wersji on-premise, ponieważ wszystkie funkcje trzeba dostosować i zaktualizować na miejscu.

Po trzecie, dzięki systemowi SaaS zmniejsza się ilość zasobów IT, które trzeba zaangażować w wdrożenie i konserwację oprogramowania. W przypadku wersji on-premise wszelkie usługi IT, takie jak aktualizacje, migracje danych i instalacja, muszą być wykonane przez pracowników IT lub firmę zewnętrzną. To z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami lub opóźnieniami w wdrożeniu.

Na koniec warto wspomnieć, że wersja SaaS systemu WMS często umożliwia dostęp z dowolnego miejsca na świecie, co ułatwia zarządzanie magazynem wieloosiowym. Dzięki temu wszystkie zarządzane zasoby znajdują się w jednym źródle, co znacznie ułatwia dostęp do informacji i śledzenie procesów.

Podsumowując, wersja SaaS systemu WMS jest mniej kosztowna, łatwiejsza w wdrożeniu i optymalizacji i oferuje dostęp do wielu funkcji w porównaniu z wersją on-premise. Wszystkie te czynniki mówią same za siebie – zdecydowanie warto zainwestować w wersję SaaS!

skanowanie kod kreskowy
System WMS

Systemy WMS

Systemy WMS do zarządzania stanami magazynowymi są kluczem dla prawidłowego funkcjonowania firmy branży 3PL. Złożoność logistyki trzeciej partii wymaga odpowiednich narzędzi w celu sprawnego dostarczenia towarów klientom na czas. W tym celu konieczne jest obecność systemu WMS, który zapewnia lepszą kontrolę nad towarami na magazynie i wspomaga wydajność pracy.

System WMS wady i zalety
System WMS

WMS wady i zalety

Czy wiesz, że WMS ma wady i zalety. System WMS jest złożonym systemem do zarządzania magazynami. Choć może on być korzystny dla wielu firm, istnieją też pewne wady i zalety, które należy wziąć pod uwagę przy decyzjach dotyczących jego wykorzystania.

Software-WMS program magazynowy w chmurze
System WMS

Program magazynowy w chmurze

Program magazynowy w chmurze to wszechstronna i opłacalna opcja dla firm każdej wielkości. Przechowując zapasy w chmurze, firmy mogą zaoszczędzić na powierzchni magazynowej i kosztach pracy. Ponadto firmy mogą korzystać z programów magazynowych w chmurze, aby być bardziej wydajnym i zorganizowanym.

Software-WMS-skanowanie system magazynowy wms
System WMS

System magazynowy WMS

Czy potrzebujesz system magazynowy WMS? Istnieje wiele różnych typów oprogramowania magazynowego. Większość z nich ma ten sam podstawowy cel: sprawić, by magazyn działał wydajniej.

system zarządzania magazynem wms
System WMS

System zarządzania magazynem WMS

W typowej konfiguracji system zarządzania magazynem WMS istnieje centralna baza danych zawierająca informacje o wszystkich pozycjach w magazynie. Ta baza danych jest połączona z siecią komputerów i urządzeń mobilnych, z których korzystają pracownicy magazynu. Oprogramowanie daje użytkownikom możliwość podglądu stanów magazynowych, sprawdzania statusu zamówień oraz śledzenia lokalizacji produktów.

WMS demo w magazynie wysokiego składowania
System WMS

Warto wdrożyć WMS demo w magazynie wysokiego składowania.

Magazyny wysokiego składowania są coraz bardziej popularne wśród przedsiębiorstw, ze względu na ich powszechny uwarunkowania i możliwości użytkowania. Wykorzystując technologię WMS, firmy mogą łatwo kontrolować usługi w ramach magazynów wysokiego składowania i rozwijać ich wydajność.

WMS aplikacja magazynowa
System WMS

Aplikacje dla magazynów wysokiego składowania

Aplikacja dla magazynowa wysokiego składownia oferuje szereg korzyści dla zarządzania magazynem. Przede wszystkim program pozwala zwiększyć wydajność i sprawność składowania towary i oprogramowania. System może również monitorować i odbierać informacje o poziomach towarów, ilości i stanowiskach w magazynie oraz innych informacji, które będą dostępne zarządzającym.

Systemy do zarządzania magazynem WMS
System WMS

Przeznaczenie systemu WMS online

System WMS online jest używany głównie do przetwarzania informacji na temat przechowywania produktów i magazynowania w magazynach. Jest to bardzo skuteczny system, który umożliwia zarządzanie magazynem w czasie rzeczywistym. Opracowując system WMS online, dostawcy systemów informatycznych rozwinęli zdolność zarządzania – zarówno w magazynie, jak i w całym łańcuchu dostaw.

WMS chłodnia, mroźnia
System WMS

WMS w mroźni

System WMS (Warehouse Management System) w mroźni służy do zarządzania magazynem chłodniczym i jego procesami. Jest to oprogramowanie, które umożliwia automatyzację i usprawnienie pracy w magazynie poprzez zarządzanie danymi i procesami magazynowymi.

system WMS kartoteki
Paulina Nijak

Kartoteki w systemie WMS

Kartoteka magazynowa jest dokumentem, który jest stosowany w magazynie w celu określenia, jakie produkty są obecnie przechowywane, w jakiej ilości, jaki jest ich stan magazynowy oraz jakie są ich pozycje w magazynie. Kartoteka magazynowa jest zazwyczaj oparta na unikalnym numerze SKU materiału magazynowego, dzięki czemu system wykorzystuje numer SKU do identyfikacji wszystkich produktów obecnie przechowywanych w magazynie.

System WMS

Warehouse Management System

Warehouse Management System e-commerce (WMS) to system zarządzania magazynem, który pozwala stworzyć, zorganizować i kontrolować ruch produktów, od momentu składowania do momentu ich wysyłki. Systemy WMS śledzą fizyczną lokalizację produktów, a także ich status aktywności.

system do zarządzania magazynem
System WMS

System do zarządzania magazynem

Bezpieczny, a także stabilny system do zarządzania magazynem oferuje aplikacje na terminale radiowe. Czyli kolektory działające w sieci lokalnej WiFi lub przez Internet. Nowoczesny system magazynowy obejmuje rozwiązania działające nie tylko bezpośrednio w magazynie, ale dostarcza informacji przez Internet wszystkim współpracującym kontrahentom. Sieci handlowe potrzebują mieć szybki, jak również pewny dostęp do informacji o dostępnych stanach magazynowych. Ato zapewnić może zintegrowany system magazynowy Online.

System magazynowy online
System WMS

System magazynowy Online

Program do zarządzania magazynem to podstawa. Oprogramowanie magazynowe SQL dzięki instalacji na serwerze może udostępniać wybrane dane dla kontrahentów. Oprogramowanie daje również spore możliwości integracji z innymi systemami. Na przykład księgowymi, a sama instalacja nie wymaga posiadania serwera przez klienta, gdyż może ono działać w chmurze obliczeniowej. Sieci handlowe potrzebują mieć szybki, a także pewny dostęp do informacji o dostępnych stanach magazynowych. A to zapewnić może zintegrowany system magazynowy Online.

warehouse
System WMS

Przyjęcie towaru

Systemy WMS doskonale sprawdzają się w centrach logistycznych. Gdzie ruch towarów jest intensywny, w jednym czasie następuje zarówno Przyjęcie towaru, jak i wysyłka. Skoordynowanie ruchu towarów wymaga automatyzacji operacji zachodzących w systemie. Przy możliwości skontrolowania ich prawidłowości w każdym momencie, czyli bez konieczności żmudnego przeliczania partii towarów na regałach magazynowych. Przyjęcie towaru do magazynu. Przewidziane w rejestracji przyjęcia dokumenty: awizo przyjęcia, dokument Pz bufor, a także dokument Pz, zmiana lokalizacji przesuniecie palet.

Android system WMS
Paulina Nijak

DEMO WMS

WMS Demo jest świetnym narzędziem do zarządzania magazynem i zapewniania dobrego zarządzania towarami. Pomaga w optymalizacji przestrzeni magazynowej, śledzeniu towarów, szybkiej dostawie i inwentaryzacji towarów. Posiada również szereg narzędzi do raportowania, które pomagają firmom w monitorowaniu wydajności magazynu.

System WMS praca z komputerem
System WMS

System WMS logistyka

Funkcje standardowe w programie WMS obejmują spójny sposób poruszania się po programie, przeglądanie i przetwarzanie danych. Można w szybki sposób sprawdzić między innymi: ewidencje asortymentu magazynowego, moduł dotyczący lokalizacji, przyjęcia, wydania, inwentaryzację, rozliczanie kosztów. Wszystkie funkcje dostępne w programie WMS SoftwareStudio mogą zostać rozszerzone o dodatkowe opcje i funkcjonalności. Otoczenie organizacyjne musi stwarzać warunki do identyfikacji i oceny szans strategicznych zastosowań informatyki. Pracownicy wszystkich stopni muszą uznać i akceptować kluczową rolę informatycznego wspomagania procesów zarządzania w przedsiębiorstwie przy jednoczesnym przyzwoleniu na podejmowanie wiążącego się z tym ryzyka.