Program Magazynowy

Program Magazynowy

Program Magazynowy

Systemy magazynowe dostarczają wglądu w wszystkie aspekty procesów magazynowych. Oznacza to, że można kontrolować i monitorować wszystkie czynniki zakupów, sprzedaży, produkcji i logistyki. Program magazynowy pomaga w tworzeniu łańcuchów dostaw oraz w optymalizacji wykorzystania powierzchni magazynowych.

Producent oprogramowania SoftwareStudio oferuje program magazynowy. Wykorzystasz go w ramach systemu WMS. Zadania programu magazynowego w ramach systemu WMS są różnorodne. Najczęściej ograniczają się do ewidencji ilościowej i wagowej. Z dokładnością do miejsc składowania, ewidencją numerów partii/ numerów seryjnych oraz dat produkcji/ termin ważności. Program magazynowy wspiera kontrolę i rozliczanie prac związanych z obsługą i operacjami magazynowymi.

Wprowadziliśmy jako jedni z pierwszych w 2014 roku rozwiązanie na rynku aplikacji biznesowych. Dedykowanych do obsługi magazynów – program magazynowy na urządzenia z systemem Android. System Android rozwija się również w środowisku aplikacji biznesowych. Dlatego staje się konkurencją dla dominującego od lat systemu Windows CE czy Windows Mobile.

Ponieważ spodziewasz się, że program magazynowy pozwala przyjmować oraz wydawać towary po numerze partii. Umożliwiają łatwe drukowanie etykiet na asortyment, a także zaawansowaną obsługę kodów kreskowych. System może działać autonomicznie, nie wymaga integracji z systemem nadrzędnym. Mimo to istnieje możliwość integracji z systemem ERP lub dostawcy.

Do rozmieszczenia produktów w magazynie może zostać zastosowany system informatyczny. Ponieważ WMS.net, który będzie oparty na elementach sztucznej inteligencji. Będzie on dostosowywał się do aktualnej sytuacji w magazynie. Działanie algorytmów sztucznej inteligencji ma zapewnić, że dany produkt zostanie umieszczony w miejscu, w którym przy danym zapotrzebowaniu ograniczy maksymalnie ruchy manipulacyjne środka transportu i jednocześnie maksymalnie wykorzysta przestrzeń składowania w magazynie.

Program Magazynowy
Systemy magazynowe dostarczają wglądu w wszystkie aspekty procesów magazynowych. Oznacza to, że można kontrolować i monitorować wszystkie czynniki zakupów, sprzedaży, produkcji i logistyki. Program magazynowy pomaga w tworzeniu łańcuchów dostaw oraz w optymalizacji wykorzystania powierzchni magazynowych.

Jeśli pracujesz w magazynie, wiesz, jak ważne jest posiadanie dobrego systemu zarządzania magazynem (WMS). WMS może pomóc w śledzeniu zapasów, zamówień i wysyłek. Może również pomóc w poprawie wydajności kompletacji i pakowania.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych programów WMS. Zanim wybierzesz jeden, powinieneś przeprowadzić badania, aby znaleźć najlepsze dopasowanie do swojego magazynu. Kiedy już będziesz mieć WMS, będziesz się zastanawiać, jak sobie bez niego radziłeś!

Pierwszym krokiem w korzystaniu z WMS jest wprowadzenie inwentarza do systemu. Może to być czasochłonne zadanie, ale jest niezbędne do dokładnego śledzenia. Po wprowadzeniu ekwipunku możesz zacząć tworzyć zamówienia.

Zamówienia można tworzyć ręcznie lub importować z systemu eCommerce. Jeśli importujesz zamówienia, będziesz musiał zmapować je do właściwych produktów w swoim WMS. Gwarantuje to, że właściwe produkty zostaną pobrane i wysłane do klienta.

system magazynowy WMS
System WMS

Program magazynowy Android

Bezkompromisowe oprogramowanie WMS nie będzie tanie. Zapewni funkcjonalność na poziomie jakiego potrzebują firmy na wysokim poziomie działalności i organizacji pracy. System magazynowy Android wybierasz, gdy ilość operacji wykonywanych w magazynie nie może być już rejestrowana w pliku excel.
Program magazynowy online działa na urządzeniach za pomocą przeglądarki Internetowej oraz jako aplikacja na urządzeniu kolektor danych z  systemem Android. WMS program możesz wybrać kierując się kryterium jakościowym lub cenowym.

Software-WMS program magazynowy w chmurze
System WMS

Wizualizacja zajętości magazynu

Przestrzeń magazynowa i zajętość miejsc składowania wymaga poprawy, dlatego potrzebna jest wizualizacja zajętości magazynu.
Przestrzeń magazynowa i zajętość miejsc składowania wymaga wizualizacji. Pozwala to na łatwiejszą i szybszą obsługę związaną z zarządzaniem magazynem wysokiego składowania. Posiadając rozeznanie co do podziału asortymentów według kryteriów ABC można wykorzystać mechanizmy skracania drogi przepływu towaru w magazynie. W układzie poziomym towary grupy A umieszczać się będzie w miejscach składowania w pobliżu najkrótszej odległości od drogi łączącej wejście i wyjście towarów.

systemy wms
System WMS

Partie produkcyjne i daty ważności

Ewidencja w magazynie z dokładnością do numerów partii produkcyjnych lub terminów ważności (przydatności do spożycia) ma zastosowanie w magazynach, które składują artykuły spożywcze. Tak więc partie produkcyjne i daty ważności to ważne elementy platformy magazynowej.

System WMS inwentaryzacja
Program WMS

Inwentaryzacja w magazynie

W programie magazynowym WMS.net dostępna jest opcja inwentaryzacji. Inwentaryzacja w magazynie wprowadza się informacje dotyczące cen ewidencyjnych oraz ilości faktycznych. Dokument inwentaryzacja w magazynie dopisuje się przez użycie polecenia DOPISZ. W dokumencie inwentaryzacji należy zapisać datę, czyli w polu DATA. Domyślnie proponuje się data bieżąca. Datę można zmienić przez zapisanie nowej daty bezpośrednio w polu, alb też wybór z kalendarza wyświetlanego przez przycisk listy rozwijanej. W polu Regał/Strefa z listy rozwijanej należy podać lokalizacje, dla której ma zostać wykonany spis z natury.

skanowanie kod kreskowy
System WMS

Przyjęcie do magazynu

Proces przyjęcia towarów do magazynu jest niezwykle ważny dla każdego biznesu. Przyjmowanie towarów do magazynu oznacza, że produkty są dostarczane do magazynu, gdzie są one przechowywane aż do wysyłki do klienta. W przypadku sklepów internetowych i hurtowni może oznaczać, że produkty są dostarczane bezpośrednio do magazynu, zanim zostaną one wysłane do klienta.

Software-WMS
System WMS

Etykiety logistyczne GS1

System GS1 jest niezwykle przydatny w przypadku firm, które zajmują się hurtowniczym składowaniem towarów i produkcji hurtowej. Ponieważ produkty są zazwyczaj dostarczane z wielu różnych źródeł, system GS1 zapewnia, że produkty są odpowiednio oznakowane, abyś mógł je łatwo identyfikować i dostarczać do odpowiedniego klienta. W ten sposób możesz upewnić się, że każdy produkt, który przechodzi przez twój magazyn, zostanie odpowiednio zidentyfikowany i zarządzany.

Warehouse Management System
System WMS

Miejsca składowania w magazynie

Program magazynowy Studio Magazyn WMS .net przeznaczony jest do ewidencji ilościowo-wartościowej w magazynie wydzielonym jako magazyn wysokiego składowania. Istotą programu jest możliwość prowadzenia w nim ewidencji operacji: przyjmowania, magazynowania, konfekcjonowania, komisjonowania oraz wydania towarów z dokładnością do miejsca składowania i/lub numeru partii dostawy.

Program Magazynowy

Magazyn w chmurze

Prowadzenie magazynu w chmurze, czyli cloud warehouse management system (WMS) to rodzaj oprogramowania do zarządzania magazynem, które jest hostowane na zdalnych serwerach i dostępne za pośrednictwem Internetu. Oznacza to, że nie jest konieczne instalowanie oprogramowania na komputerach użytkowników i może być ono wykorzystywane przez wielu użytkowników z różnych lokalizacji za pomocą przeglądarki internetowej.

WMS system, Magazynowe systemy informatyczne
System WMS

WMS logistyka. Magazyn wysokiego składowania logistyka

Ogólnie rzecz biorąc, rozwiązania oprogramowania magazynowego dostępne na platformę Apple iOS mogą obsługiwać magazyny wysokiego składowania, jeśli spełniają one wymagania logistyczne związane z obsługą wielu poziomów składowania, maszyn magazynowych, dużej liczby produktów i integracją z systemami zarządzania produkcją.

Android system WMS, wms na android
System WMS

Wagi paletowe

Proces ważenia palet odbywa się fizycznie na wadze elektronicznej wyposażonej w moduł obsługi wagi paletowej. Ważenie palet, jak również weryfikacja odbywa się z poziomu terminala radiowego. Magazynier po zakończeniu pakowania palety do wysyłki stawia gotową paletę na wadze, a także z poziomu terminala wydaje polecenie weryfikacji wagi.

Android zarządzanie magazynem
System WMS

Transakcje

Aplikacja WMS (warehouse management system) oferuje szereg transakcji, które umożliwiają zarządzanie magazynem i przepływem towarów w magazynie. Aplikacja WMS (Warehouse Management System) to oprogramowanie do zarządzania magazynem, które umożliwia automatyzację i optymalizację procesów związanych z magazynowaniem, przepływem towarów i obsługą klientów. Oferuje ona szereg transakcji, które umożliwiają wykonywanie różnych czynności związanych z zarządzaniem magazynem.

system magazynowy
System WMS

Komunikacja z programem magazynowym

Na podstawie dokumentu elektronicznego przysłanego przez kontrahenta wyświetlana jest tabela z listą zdefiniowanych użytkowników systemu i informuje, co to są za dane, jaki jest ich format i długość kodu, który je zapisuje. Ponadto ewidencja magazynowa wg dat przydatności do spożycia pozwala na bieżąco monitorować terminy i w określonym czasie informować odpowiednich decydentów o takim stanie. Możliwe jest zamawianie, sprzedaż i wydawanie towaru na jednym dokumencie z różnych lokalizacji magazynowych. Dodatkowym procesem obsługiwanym przez magazyn wysokiego składowania jest cała ścieżka reklamacji, czyli odpowiedniego przyjmowania towaru na stan magazynu oraz dalsze śledzenie tego towaru w kontekście wysyłki do ewentualnego dostawcy/producenta. W rejestrze aktywna jest funkcja wyświetlenia innych dokumentów przyjęć i wydań.

Chcesz sprawdzić demo?

Prawdziwe demo online programu magazynowego więcej warte jest niż tysiące słów.
Więcej niż setki zdjęć czy prezentacji multimedialnych.
Sprawdź jak działa nasza wersja demo systemu WMS.
Demo

Instalacja z Google Play

Domyślną metodą instalacji oprogramowania jest pobranie z marketu Google Play, jeżeli urządzenie – terminal, telefon – posiada dostęp

System WMS praca z komputerem

System WMS

System WMS Poznaj system WMS System magazynowy WMS Android System WMS.net System WMS to rozwiązania dedykowane dla firm

system do zarządzania magazynem

Kategoria oprogramowanie WMS

Chcemy przedstawić program magazynowy oraz omówić co to znaczy kategoria oprogramowanie WMS. W przypadku dużej ilości mniejszych zamówień

Program Magazynowy
Android system WMS

Rotacja i zaleganie

Rotacja towarów jest procesem, w którym produkty są przenoszone z magazynu do sprzedaży, a następnie do magazynu ponownie. Proces rotacji rozpoczyna się, gdy klient zakupuje

Zarządzanie magazynem, System do zarządzania magazynem

System WMS w magazynie

System WMS, znany również jako system zarządzania magazynem, składa się z oprogramowania komputerowego, które koordynuje wszystkie procesy magazynowe. Systemy WMS oferują zarówno funkcje zarządzania zapasami,

WMS system, Magazynowe systemy informatyczne

Aplikacje WMS

Aplikacje WMS firmy SoftwareStudio to wysoce wydajny i elastyczny system zarządzania magazynem, który wspomaga wszystkie kluczowe aspekty zarządzania magazynem i przepływem materiałów. Oferując szeroki zakres