Studio WMS.net

WMS dla WAPRO - połączenie z bazą WAPRO Mag

WMS dla WAPRO: jak Studio WMS.net łączy się z bazą WAPRO Mag na SQL Server i jakie dane przechodzą w którą stronę. Konto integracji i praca w chmurze przez VPN.

Autor: Adam Siemiątkowski Aktualizacja: 24 września 2026
system.wms.net.pl/oprogramowanie-wms/
Wizualizacja rzędu A w Studio WMS.net - lokalizacje od A.01.0 do A.10.3 w kolorach zajętości oraz dymek z zawartością miejsca A.10.0 o łącznej masie 75000 kg
Wizualizacja rzędu A w Studio WMS.net - lokalizacje od A.01.0 do A.10.3 w kolorach zajętości oraz dymek z zawartością miejsca A.10.0 o łącznej masie 75000 kg

WAPRO Mag i Studio WMS.net zapisują dane w bazach Microsoft SQL Server, więc moduł magazynowy łączy się z bazą WAPRO bezpośrednio, bez plików pośrednich przesyłanych w nocy. Ta strona opisuje techniczną stronę takiego połączenia: jakie dane przechodzą w którą stronę i jakie uprawnienia dostaje konto integracji. Opisuje też pracę w chmurze. Podział pracy między handlowcem a magazynem opisuje strona o WF-Mag i module WMS.

Dwie bazy na SQL Server

WAPRO Mag trzyma kartoteki i zamówienia w swojej bazie. Studio WMS.net ma własną bazę z gniazdami i nośnikami, w której zapisuje też historię skanów. Połączenie działa w trybie online: zamówienie zapisane w WAPRO staje się widoczne w WMS jako zlecenie dla magazynu, a dokument potwierdzony skanami wraca do WAPRO z ilościami faktycznymi.

Dane wymieniane między WAPRO Mag a Studio WMS.net
DaneKierunekUwagi techniczne
Kartoteki towarówWAPRO do WMSIndeks z kodem EAN i jednostką miary; WMS dopisuje masę i liczbę sztuk na palecie
KontrahenciWAPRO do WMSDane odbiorcy i dostawcy potrzebne na dokumentach i etykietach
ZamówieniaWAPRO do WMSStają się zleceniami przyjęcia albo wydania dla magazynu
Dokumenty magazynoweWMS do WAPROIlości faktycznie przyjęte i wydane, z przypisaniem do zamówienia
Wymiana danych między bazą WAPRO a Studio WMS.net Diagram pokazuje cztery strumienie danych: kartoteki towarów i kontrahentów z WAPRO do WMS, zamówienia jako zlecenia dla magazynu, dokumenty z ilościami faktycznymi z WMS do WAPRO oraz porównanie stanów na indeks. Co przechodzi przez połączenie WAPRO Mag i Studio WMS.net dwie bazy na SQL Server, jeden obieg dokumentu Kartoteki z WAPRO do WMS Zamówienia z WAPRO jako zlecenia Dokumenty z WMS do WAPRO Stany porównanie na indeks
Kartoteka ma właściciela w WAPRO, a skan i miejsce składowania - w Studio WMS.net.

Każda kartoteka ma jednego właściciela. Nowy towar zakłada się w WAPRO, a WMS dopisuje do jego kopii dane logistyczne, których program handlowy nie prowadzi. Ogólne zasady wymiany dokumentów z systemami ERP opisuje strona o integracji systemu magazynowego z ERP.

Konto integracji i uprawnienia

Moduł WMS łączy się z bazą WAPRO osobnym loginem SQL, a nie kontem administratora serwera. Login dostaje uprawnienia tylko do obiektów, których integracja potrzebuje: odczyt kartotek i zamówień oraz zapis dokumentów magazynowych. Błąd po stronie WMS nie może wtedy zmienić danych, których integracja nie dotyczy.

Uprawnienia na poziomie obiektów nadaje się poleceniem GRANT, opisanym w dokumentacji Transact-SQL. Konto z prawem tylko do odczytu kartotek nie usunie przypadkiem zamówienia, nawet jeśli po stronie integracji pojawi się błąd.

Przy wdrożeniu ustala się też mapowanie magazynów: symbol magazynu w WAPRO odpowiada magazynowi albo strefie w WMS. Przebieg uruchomienia opisuje strona o wdrożeniu systemu WMS, a typowe błędy połączenia - strona o problemach przy integracji WMS z ERP.

Praca w chmurze i na własnym serwerze

Studio WMS.net działa w przeglądarce i można go zainstalować na serwerze firmy albo używać w chmurze prywatnej SoftwareStudio, w trybie ciągłym. Gdy WMS pracuje w chmurze, a WAPRO na serwerze w biurze, połączenie między bazami idzie przez szyfrowany tunel VPN. Jego przerwa wstrzymuje wymianę dokumentów z WAPRO, ale magazyn dalej pracuje na terminalach połączonych z serwerem WMS.

  • WMS na serwerze firmy - obie bazy w jednej sieci lokalnej; kopie zapasowe wykonuje dział IT klienta.
  • WMS w chmurze - serwer i kopie zapasowe po stronie SoftwareStudio; połączenie z bazą WAPRO przez tunel VPN.

Warianty instalacji w chmurze opisuje strona o magazynie w chmurze.

System zarządzania magazynem WMS
Skan na terminalu z Androidem trafia do bazy Studio WMS.net, a stąd dokument z ilością faktyczną przechodzi do bazy WAPRO.

Terminale i język interfejsu

Magazynier pracuje na terminalu z Androidem, który łączy się z serwerem Studio WMS.net, a nie z bazą WAPRO. Terminal wymaga łączności z siecią, bo każdy skan od razu zmienia stan w bazie. Interfejs działa w przeglądarce, więc można go wyświetlić w innym języku niż polski - przydaje się to przy pracownikach z innych krajów Unii Europejskiej i z Ukrainy.

Pracę na terminalach opisuje strona o kolektorze danych z Androidem, a porównanie stanów WMS z WAPRO na koniec miesiąca - strona o raporcie stanów magazynowych. Połączenie z innym systemem ERP opisuje strona o integracji ze Streamsoft.

Zobacz Studio WMS.net na własnych danych

Demo działa w przeglądarce, bez instalacji i bez rejestracji. Wycena wdrożenia w jeden dzień roboczy.

Uruchom DEMO
Słownik

Słownik pojęć - WMS dla WAPRO

WM WAPRO Mag
Program handlowo-magazynowy firmy Asseco, znany też jako WF-Mag, z bazą danych na Microsoft SQL Server.
LI Login integracji
Osobne konto SQL, którym WMS łączy się z bazą WAPRO, z uprawnieniami tylko do potrzebnych obiektów.
GR GRANT
Polecenie Transact-SQL nadające wybranemu kontu uprawnienie do tabeli albo widoku.
MM Mapowanie magazynów
Przypisanie symbolu magazynu w WAPRO do magazynu albo strefy w Studio WMS.net, ustalane przy wdrożeniu.
VPN Tunel VPN
Szyfrowane połączenie między siecią biura a chmurą, którym przechodzi wymiana danych między bazami.
IF Ilość faktyczna
Ilość potwierdzona skanami w WMS i zapisana w dokumencie przekazanym do WAPRO.

Pozostałe pojęcia z zakresu magazynu oraz znakowania jednostek zbiera słownik pojęć WMS.

FAQ

Najczęstsze pytania - WMS dla WAPRO

01

Jak Studio WMS.net łączy się z WAPRO Mag?

Bezpośrednio z bazą WAPRO na Microsoft SQL Server, w trybie online. Nie ma plików pośrednich przesyłanych w ustalonych godzinach.

02

Jakie dane przechodzą z WAPRO do WMS?

Kartoteki towarów i kontrahentów oraz zamówienia, które w WMS stają się zleceniami przyjęcia albo wydania.

03

Co WMS odsyła do WAPRO?

Dokumenty magazynowe z ilościami faktycznie przyjętymi i wydanymi, przypisane do zamówień, z których powstały.

04

Jakie uprawnienia ma konto integracji w bazie WAPRO?

Tylko do obiektów potrzebnych integracji: odczyt kartotek i zamówień oraz zapis dokumentów. Nie używa się konta administratora serwera.

05

Czy WMS dla WAPRO może działać w chmurze?

Tak. Przy WAPRO na serwerze w biurze połączenie między bazami idzie przez tunel VPN, a jego przerwa wstrzymuje tylko wymianę dokumentów.

06

Czy interfejs WMS dla WAPRO działa w innych językach?

Tak. Interfejs działa w przeglądarce i można go wyświetlić w innym języku, co ułatwia pracę osobom z innych krajów.

Chcesz zobaczyć Studio WMS.net w działaniu?

Uruchom bezpłatne demo systemu WMS.net lub zapytaj o szczegóły wdrożenia.

Bezpłatne DEMO Wycena