Awizacja dostaw

Awizacja dostaw

Awizacja dostaw

Awizacja dostaw do magazynu wraz z ewidencją rezerwacji ramp w magazynie powiązanych z transportem (dostawy i wysyłki) oraz tworzenie harmonogramów dla magazynu i rampy załadunkowej. Sekcja awizacja transportu umożliwia nam dopisanie nowego awizo. Awizacja dostaw zawiera rejestry awiza w buforze, a także awiza zatwierdzone. Aby dopisać nowe awizo należy wybrać pozycję menu DOPISZ NOWE AWIZO.

Aplikacja magazynowa

Jak najlepiej uporządkować proces zarządzania magazynem i jak może pomóc nam system WMS? Ile kosztuje jego wdrożenie? I jak wybrać najlepszą z dostępnych na rynku opcji? Skontaktuj się z nami, odpowiemy na Twoje pytania. Jeżeli WMS nie jest wbudowaną częścią Twojego ERP na przykład SAP należy pamiętać o sprawnej wymianie danych. Integracja oparta o ustandaryzowanych schematach wymiany informacji. Najczęściej służy do tego API – Web Services.

Awizacja dostaw

Awizacja dostaw

Tworzenie harmonogramów dla magazynu i rampy załadunkowej to kluczowy element efektywnego zarządzania logistyką. Dzięki temu można zaplanować, kiedy i jakie dostawy oraz wysyłki będą realizowane, co pozwala uniknąć chaosu i zapewnić płynność operacji magazynowych.

Wniosek jest taki, że awizacja dostaw wraz z ewidencją rezerwacji ramp oraz tworzenie harmonogramów to niezbędne elementy skutecznego zarządzania magazynem i logistyką. Dają one kontrolę nad procesami, pozwalają uniknąć opóźnień i chaosu, co przekłada się na efektywność i oszczędność kosztów.

Koordynacja pracy magazynu to wymagające zadanie, wiążące się z wieloma trudnościami. Pośród częstych problemów, związanych z zarządzaniem, pojawiają się kłopoty z inwentaryzacją. Obiegiem dokumentów magazynowych lub lokalizacją poszczególnych produktów. Rozwiązać te problemy może aplikacja magazynowa. Zadbanie o szybką i zgodną z zamówieniem wysyłkę często wywiera na sklepach eCommerce ogromną presję. Jeśli chcą sprostać oczekiwaniom klientów, muszą działać bezbłędnie.

Podziel się informacją

Awizacja dostaw

Awizacja dostaw do magazynu jest ważnym etapem w procesie zarządzania magazynem. To właśnie w tym momencie rejestruje się informacje o planowanych dostawach. Rezerwuje się miejsca na rampie do załadunku i rozładunku towarów.

Ewidencja rezerwacji ramp w magazynie jest kluczowa dla zapewnienia sprawnego przepływu towarów. Dzięki niej można uniknąć niepotrzebnych opóźnień i konfuzji związanych z brakiem dostępnego miejsca na rampie.

Dodatkowo, powiązanie tych informacji z transportem, czyli zarówno dostawami, jak i wysyłkami, pozwala na efektywne planowanie działań w magazynie. Dzięki temu można zoptymalizować procesy przyjmowania i wysyłki towarów, co przekłada się na oszczędność czasu i zasobów.

W programie Studio Magazyn WMS.net dostępna jest funkcjonalność umożliwiająca awizacja dostaw.

Sekcja awizacja transportu umożliwia nam dopisanie nowego awizo. Awizacja dostaw zawiera rejestry awiza w buforze, a także awiza zatwierdzone. Aby dopisać nowe awizo należy wybrać pozycję menu DOPISZ NOWE AWIZO.

W programie awizacja dostaw pojawi się okno dopisania awiza. W oknie dopisania należy uzupełnić następujące dane:

  • magazyn – należy wybrać ze skorowidza magazyn,
  • kontrahent – należy wskazać nazwę kontrahenta z listy rozwijanej,
  • awizo – należy wybrać numer awizo ZPZ w przypadku dostawy lub ZWZ w przypadku wysyłki,
  • rampa – należy wskazać rampę, której dotyczy wpisanie dostawy lub wysyłki,
  • godzina – należy podać godzinę dostawy/wysyłki
  • rodzaj Operacji – należy wskazać ze skorowidza rodzaj Operacji: wysyłka, albo też dostawa
  • ilość palet deklarowanych – należy podać ilość palet zadeklarowanych przez odbiorcę/dostawcę,
  • ilość palet potwierdzonych – należy podać ilość palet, które rzeczywiście się przyjęło lub wydało,
  • nr rejestracyjny pojazdu – należy wpisać nr rejestracyjny pojazdu dostarczającego, albo odbierającego towar
    kierowca – należy wpisać dane kierowcy,
  • uwagi – możemy podać wszelkie uwagi dotyczące wysyłki/dostawy.
Awizacja dostaw

Nowoczesne rozwiązania monitoringu GPS w transporcie międzynarodowym

To nie tylko lokalizacja pojazdów na mapie, ale zaawansowane narzędzia, które rewolucjonizują zarządzanie flotą. Systemy te umożliwiają śledzenie pojazdów i przesyłek w czasie rzeczywistym, optymalizację tras, kontrolę kosztów oraz natychmiastowe reagowanie na nieprzewidziane sytuacje na trasie. Wielojęzyczny interfejs oraz integracja z systemami zarządzania transportem (TMS) w chmurze pozwalają na sprawną komunikację i wymianę informacji między wszystkimi uczestnikami procesu logistycznego, niezależnie od kraju.

Dzięki temu możliwe jest szybkie raportowanie, automatyzacja dokumentacji przewozowej oraz pełna kontrola nad wydajnością floty, co przekłada się na realne oszczędności i zwiększone bezpieczeństwo transportu międzynarodowego. Monitoring GPS staje się dziś niezbędnym partnerem w biznesie transportowym, wspierając zarówno menedżerów, jak i kierowców w codziennej pracy oraz budując przewagę konkurencyjną na rynku.

Szukasz rozwiązania, które usprawni zarządzanie magazynem i pozwoli zapanować nad dokumentacją magazynową? Dobry program magazynowy, taki jak Studio WMS.net, umożliwia automatyzację procesów, rejestrowanie i monitorowanie przepływu towarów oraz generowanie raportów i analiz. Dzięki temu zyskujesz pełną kontrolę nad stanami magazynowymi, eliminujesz błędy i oszczędzasz czas na ręcznym wypełnianiu dokumentów. Sprawdź, jak dobry program magazynowy może zoptymalizować pracę Twojego magazynu i poprawić wyniki firmy!

Awiza wg klientów

Lista klientów pojawiających się na liście buduje się dynamicznie i uzależnia się ją od ilości aktywnych dostawców oraz dopisanych do nich awizo transportu w systemie. Lista zawiera klientów, dla których wprowadzono dokumenty awizacji transportu.

Po kliknięciu myszką na wybraną nazwę klienta na pulpicie wyświetla się zestawienie dokumentów awiz transportu dla wybranego klienta. We wszystkich tych zestawieniach istnieje możliwość: dopisania nowego dokumentu awiza transportu oraz podgląd wprowadzonych już danych.

Awizacja dostaw

Transport do magazynu

Sekcja Transport dla magazynu pozwala nam na bezpośrednie dopisanie transportu do wybranego magazynu, wybranej rampy, a także wybranej godzinie.

Aby dopisać nową pozycję należy w pierwszej kolejności wybrać magazyn. Po wybraniu magazynu na pulpicie pojawi się tabela czasu pracy przedstawiająca poszczególne godziny z podziałem na dostępne w wybranym magazynie rampy. Na rzucie poniżej widać dopisane już awiza dostaw, a także wysyłek. Aby dopisać nowe awizo dostawy/wysyłki należy kliknąć w odpowiednie miejsce, które będzie określało godzinę i wybraną rampę a następnie uruchomić przycisk DOPISZ lub poprzez podwójne kliknięcie myszką na wybranym polu. Na pulpicie pojawi się formatka dopisania, w którym należy uzupełnić pozostałe dane dotyczące dostawy/wysyłki.

W oknie będą już częściowo uzupełnione dane, takie jak: dzień, magazyn, rampa oraz godzina.

W oknie dopisania należy uzupełnić pozostałe dane o kontrahencie, awizie, rodzaju Operacji, ilości palet deklarowanych, ilości palet potwierdzonych, numerze rejestracyjnym pojazdu, kierowcy oraz istnieje możliwość wpisania dowolnych uwag.

Zastanawiasz się, czy darmowy program magazynowy w chmurze to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy? Takie narzędzia mogą być atrakcyjne na start, jednak mają istotne ograniczenia – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i bezpieczeństwa danych. Brak wsparcia technicznego, ograniczone możliwości rozwoju oraz ryzyko utraty informacji sprawiają, że darmowe programy sprawdzają się głównie w bardzo małych magazynach.

Jeśli zależy Ci na automatyzacji procesów, integracji z innymi systemami i pełnej kontroli nad stanami magazynowymi, warto rozważyć profesjonalne rozwiązania, takie jak Studio WMS.net. Taki system nie tylko zwiększa efektywność pracy, ale również zapewnia bezpieczeństwo danych, regularne aktualizacje oraz wsparcie techniczne. Sprawdź szczegóły na stronie darmowy program magazynowy w chmurze i wybierz rozwiązanie najlepiej dopasowane do potrzeb Twojego magazynu!

Więcej do odkrycia

System WMS

System WMS

System WMS umożliwia kontrolę ilościową i asortymentową przyjmowanego towaru w magazynie w porównaniu z zamówieniem.
Usługodawcy logistyczni korzystają z możliwości planowania wydań z magazynu, co pomaga zoptymalizować wykorzystanie zasobów

Nowoczesny asystent AI w systemie magazynowym WMS

System WMS-Android

System WMS (Warehouse Management System) na platformie Android to nowoczesne rozwiązanie wspierające zarządzanie magazynem za pomocą urządzeń mobilnych. Oprogramowanie to, oferowane przez firmy takie jak SoftwareStudio, umożliwia automatyzację i optymalizację

Logowanie do aplikacji Android

Logowanie do aplikacji Android

W logistyce magazynowej błędy są kosztowne. Mogą one prowadzić do strat finansowych, spadku produktywności i niezadowolenia klientów. Dlatego firmy poszukują skutecznych rozwiązań. Jednym z nich jest system WMS z logowaniem

Przyjęcie towaru

Przyjęcie towaru

Systemy WMS doskonale sprawdzają się w centrach logistycznych. Gdzie ruch towarów jest intensywny, w jednym czasie następuje zarówno Przyjęcie towaru, jak i wysyłka. Skoordynowanie ruchu towarów wymaga automatyzacji operacji zachodzących

System magazynowy Online Windows mobile w magazynie WMS

System magazynowy Online

System magazynowy online to rozwiązanie, które rewolucjonizuje zarządzanie magazynem. Dzięki niemu można kontrolować stany magazynowe, obsługę zamówień i wiele innych aspektów magazynowej logistyki, bez konieczności instalowania skomplikowanego oprogramowania.

To rozwiązanie

główne wyzwania technologiczne przy wdrożeniu WMS

Jakie są główne wyzwania technologiczne przy wdrożeniu WMS?

Wdrożenie systemu WMS (Warehouse Management System) wiąże się z wieloma wyzwaniami technologicznymi. Jednym z kluczowych jest integracja WMS z istniejącymi systemami informatycznymi w magazynie, takimi jak ERP czy systemy księgowe.

Czy chcesz zwiększyć swój biznes?

napisz do nas i pozostań w kontakcie