+48 533 322 626

Wielomodułowy system WMS pozwala dopasować funkcjonalność do potrzeb Państwa przedsiębiorstwa.

Oferowane moduły systemu WMS mogą być wykorzystywane wspólnie, aby dostarczyć użytkownikom najbardziej elastyczne i wygodne narzędzia pracy.

Oprogramowanie WMS służy koordynowaniu prac magazynowych, i jest to wysoce wyspecjalizowane system usprawniające wszystkie procesy zachodzące w magazynach.

Mają one duże znaczenie przede wszystkim dla operatorów (usługodawców) logistycznych, obsługujących w swoich magazynach i terminalach codziennie dużą liczbę zróżnicowanych przesyłek, pochodzących od wielu nadawców i kierowanych do wielu odbiorców.

magazynier

W celu dopasowania rozwiązań SoftwareStudio producent oprogramowania oferuje moduły systemu WMS, które pomagają w codziennej pracy magazynierów

W firmach świadczących usługi logistyczne systemy WMS stanowią często technologię wspierającą działanie systemu zarządzającego ERP. Pomiędzy tymi systemami powinna funkcjonować sprawna wymiana danych, oparta na ujednoliconych standardach przekazywania informacji.

system wms
system wms

Nowe klasy oprogramowania zapewniają zwykle obsługę zróżnicowanych danych w poszczególnych podsystemach informatycznych przedsiębiorstw i swobodne przenoszenie ich z modułu do modułu. To z kolei pozwala na całkowite automatyzowanie ruchu produktów w magazynach z wykorzystaniem oprogramowania WMS.


Android System WMS

Główny moduł systemu WMS

program magazynowy online

Główny moduł systemu WMS stanowi platforma StudioSystem (aplikacja www), za pomocą które kierownik magazynu zarządza i kontroluje pracę magazynu.


Moduł kolektory danych

Moduł systemu WMS do pracy na przenośnych urządzeniach tzw kolektory danych (terminale WiFi). Komunikacja pomiędzy systemem WMS oraz kolektorami odbywa się on-line poprzez sieć WiFi.

Każde zdarzenie wykonane na kolektorze przenośnym od razu jest rejestrowane w systemie WMS, a każde zlecenie z systemu magazynowego WMS od razu tafia do kolektora (brak konieczności podpinania urządzenia do komputera).

Naturalnym elementem systemu WMS jest wykorzystanie mobilnych urządzeń (kolektor danych). Najnowsze rozwiązania pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

system WMS android

Od 2014 roku oferujemy oprogramowanie na kolektory z systemem Android, a od 2016 zakończyliśmy rozwój aplikacji mobilnych na Microsoft Windows CE/ Windows Mobile.

Moduł raportujący

system WMS

Moduł systemu WMS dostępny przez przeglądarkę Internetową, udostępniający proste oraz zaawansowane metody analizy danych. Moduł analityczny opera się na usługa SQL Reporting Services.

Moduł integracyjny systemu WMS

Szybkość – to jedna z ważnych cech dobrych rozwiązań jakie oferują operatorzy logistyczni. Bez integracji z systemem ERP np. SAP lub innymi systemami sprzedażowymi klientów trudno jest zapewnić szybką realizację zleceń.

Moduł integracyjny można wykorzystywać jako rozwiązanie działające OnLine (integracja z bazą systemu ERP poprzez WebApi lub bazę danych) lub działające OffLine (import z plików XML, XLS lub CSV).

Moduł www systemu WMS

Klienci magazynów mogą mieć szybki i łatwy podgląd w stany magazynowe, historię oraz zarejestrować zlecenia wysyłki (zamówienie) czy zgłosić awizację dostawy.

szukaj program magazynowy wms enova

Podsumowanie system WMS

Oferowane przez SoftwareStudio moduły systemu WMS zapewniają użytkownikowi nowoczesne narzędzia pracy, podnoszą jej jakość i przyczyniają się do eliminowania błędów. 

Bieżąca ocena efektywności zarządzania zapasami magazynowymi to istotny element prowadzenia gospodarki magazynowej. Utrzymywanie zapasów powyżej ustalonych stanów minimalnych to konieczność utrzymywania przestrzeni magazynowej na ich składowanie, a więc wyższe koszty działalności logistycznej.