Aplikacja do wewnętrznego przyjęcia towarów do magazynu (przyjęcie wewnętrzne PW) jest niezbędnym narzędziem do zarządzania zapasami i stanami magazynowymi. Oprogramowanie może służyć do śledzenia przybycia przychodzących przesyłek, organizowania i zarządzania zapasami oraz generowania raportów, które pomagają zoptymalizować operacje magazynowe.
Przyjęcie wewnętrzne PZ
- Wybranie asortymentu
W przyjęciu pierwszy krok to skanowanie kodu EAN produktu który ma zostać przyjęty. Zwrotna odpowiedź powinna zawierać model zawierający: Nazwę, Indeks oraz kod EAN. Pierwszy zwrócony wiersz zostaje podstawiony przez aplikację jako wybrany asortyment.
- Określenie nośnika/palety
Po pobraniu asortymentu należy wybrać rodzaj palety. Domyślnie jest wyświetlona Paleta Euro.
- Numer palety
Po wprowadzeniu „0” i zostanie automatycznie nadany kolejny wolny numer palety. Użytkownik ma możliwość wprowadzenia innego numeru palety.
- Ilość
Kolejnym polem jest Ilość – użytkownik może wprowadzić dowolną ilość większą od 0.
- Pola dodatkowe
Numer partii oraz Termin ważności nie są obowiązkowe. Termin ważności nie może być wcześniejszy niż aktualna data.
- Lokalizacja
Ostatnim krokiem transakcji przyjęcia jest wskazanie lokalizacji na którą towar jest przyjmowany, należy zeskanować kod kreskowy.
- Zapis dokumentu.
Po wprowadzeniu wszystkich pozycji, magazynier zatwierdza całość dokumentu. Używa do tego przycisk Zakończ. Znajduje się on w górnym prawym rogu transakcji.
Aplikacja powinna zawierać funkcje do śledzenia następujących informacji:
- Czas przybycia przesyłek
- Lokalizacja przesyłek
- Pakiety/przedmioty
- Inwentaryzacja magazynu
Oprogramowanie powinno również umożliwiać śledzenie zamówień, stanów magazynowych i wydajności magazynu. Aplikacja powinna być w stanie generować raporty, które pomogą zidentyfikować obszary poprawy i zaproponować strategie poprawy wydajności magazynu.
Czy masz potrzeby dotyczące magazynowe systemy informatyczne ?
Branża infromatyczna, a w szczególności produkcja aplikacji internetowych jest i zawsze będzie wymagająca – w działaniu i w myśleniu. Przeprowadzanie analizy metodą ABC według częstości pobrań możliwe jest przez podzielenie towarów znajdujących się w magazynie na grupy. Następnie ich rozmieszczenie w konkretnych miejscach w magazynie. Towary znajdujące się w grupie A są najczęściej pobierane i powinny być umieszczone jak najbliżej obszaru wydań. Grupa B jest ulokowana dalej strefy kompletacyjnej. Pozycje z grupy C znajdują się najdalej od tej strefy. Takie rozmieszczenie artykułów pozwala na optymalizację czasu zbiórki poprzez skrócenie czasu i drogi do przebycia przez jednostki ładunkowe. Magazynowe systemy informatyczne rozwiązują wiele problemów związanych z ewidencją dużych ilości towarów przewijających się przez magazyny logistyczne.
Więcej na temat Przyjęcie wewnętrzne PW w systemie WMS SoftwareStudio
Funkcje programu magazynowego
Program magazynowy ma wiele funkcji. Przede wszystkim umożliwia on efektywne zarządzanie stanem magazynowym. Pozwala na śledzenie ilości produktów dostępnych w magazynie.
Możesz też kontrolować przychodzące i wychodzące dostawy. Dzięki niemu masz pełny przegląd nad swoim asortymentem. Program magazynowy ułatwia także planowanie zamówień.
Ponadto pozwala on na optymalizację przestrzeni magazynowej. Dodatkowo, program ten może być zintegrowany z innymi systemami w firmie. Wszystko to pomaga w zwiększeniu efektywności procesów magazynowych.