+48 533 322 626

Oprogramowanie awizacyjne (system awizacyjny), czyli niezbędne narzędzie pracy – okienka czasowe.

Awizowanie transportu to rozwiązanie typu VSS (Vehicle Scheduler Solution) zwanego także YMS (Yard Management System), oferowane jako system awizacyjny.

System awizacyjny informatyczny do zarządzania procesami logistycznymi związanymi z harmonogramowaniem transportów i wizyt oraz ruchu na terenie zakładu.

Awizacja transportów realizowana za pomocą nowoczesnego oprogramowania pozwala na szybką, łatwą i precyzyjną informację KTO, KIEDY i dlaczego będzie realizować transport na terenie zakładu / magazynu.

system awizacyjny

Funkcjonalność systemu awizacji

System awizacyjny umożliwia rejestracje awizacji, wizyt, kontroluje czas i przebieg oraz koordynuje dostęp do zdefiniowanych zasobów (doków, bram i wag). Zarządzanie awizacjami – funkcjonalność oprogramowania:

 • Awizacja transportów przez stronę www lub telefon komórkowy z systemem Android;
 • Definiowanie okien czasowych i obliczanie czasów na podstawie ilości palet w dostawie;
 • Kontrola i weryfikacja awizacji przez dział logistyki;
 • Powiadomienia o zmianie terminów przez mail lub SMS kontrahenta, firmę transportową lub bezpośrednio kierowcę;
 • Weryfikacja transportu na bramie, gdzie prowadzona jest ewidencja i kontrola pojazdów;
 • Dostęp do bieżących transportów bezpośrednio w magazynie;
 • Blokowanie okienek czasowych, odwołanie lub zmiana terminu;
 • Pełna historia + dokumentacja fotograficzna;
 • Obsługa wielu oddziałów (zakładów), bram na wspólnej bazie danych;
 • Możliwość integracji z system ERP np. SAP, systemem WMS itp.;
 • Wersje wielojęzyczne dla kierowców;
 • Ewidencja dostaw nieawizowanych np. firmy kurierskie;
 • Kalendarze oraz oś czasu;
 • Raporty i analizy;
 • Awizacje online
okienka czasowe podgląd tygodniowy ” class=”wp-image-610″/>

Awizacja przez telefon

Android

Awizacja transportu może odbywać się za pomocą aplikacji (apki) zainstalowanej na telefonie z systemem Android. Jest to element systemu awizacyjnego.

Apple iOS

Na zamówienie możemy wdrożyć rozwiązanie awizacji przez telefon Apple z systemem iOS. W ten sposób system awizacyjny będzie dostępny dla użytkowników wszystkich smartfonów.

Zastosowanie systemu awizacyjnego

Działanie oprogramowania do awizacji transportu polega na planowaniu transportu na odpowiednią godzinę. Ewidencjonowanie planów obciążeń bram wjazdowych, doków załadunkowych porządkuje i zmniejsza ryzyko powstawania tzw „wąskich gardeł”.

System awizacyjny zbiera dane związane z planami transportów i ich rzeczywistymi czasami pozwala monitorować i dyscyplinować przewoźników.

awizacja transportu

Podsumowanie

Zastosowanie systemu awizacyjnego przez przedsiębiorstwa zapewnienia lepszą obsługę kontrahentów i firm transportowych i kierowców. System awizacyjny przyczynia się do ograniczania wąskich gardeł związanych z rozładunkiem i załadunkiem towarów. Dzięki oprogramowaniu awizacja transportu oraz przebywanie na terenie zakładu jest dokładnie rejestrowane, system prowadzi ewidencję wszystkich kierowców, osób towarzyszących i innych gości odwiedzających przedsiębiorstwo.

Warehouse Management System

Warehouse Management System e-commerce. Zakładanie kartoteki - DOPISANIE, czyli system zarządzania magazynem WMS. Rozwiązania klasy Warehouse Management System (WMS) dedykowane są w różnych wariantach, w tym do prowadzenia magazynu na potrzeby własnej firmy - ewidencja ilościowo-wartościowa. Magazyn wysokiego składowania wymaga dedykowanego oprogramowania do używania na komputerach, a także urządzeniach mobilnych z Windows CE lub Android. Oprogramowanie Warehouse Management System firmy SoftwareStudio pozwala na kontrolę stanów magazynowych dla wybranego magazynu, wszystkich magazynów, według wybranych cech towarów. A także według dostawców czy...

Magazynowy system informatyczny

Magazynowy system informatyczny jest informatycznym systemem wspomagający realizację, kontrolę i sterowanie przepływem towarów przez magazyn. (więcej…)

System magazynowy

System magazynowy WMS do obsługi magazynu wysokiego składowania. To nie tylko oprogramowanie, ale kompleksowe wyposażenie sprzętowe i techniczne. WMS.net to system magazynowy, czyli oprogramowanie które używa się za pomocą przyjaznego interfejsu przeglądarki Internetowej oraz kolektory danych Android.

Program magazynowy Android

PROGRAM MAGAZYNOWY WMS Program magazynowy WMS wybierasz, gdy ilość operacji wykonywanych w magazynie nie może być już rejestrowana w pliku excel. Bezkompromisowe oprogramowanie WMS nie będzie tanie. Zapewni funkcjonalność na poziomie jakiego potrzebują firmy na wysokim poziomie działalności i organizacji pracy. Program magazynowy Android wybierasz, gdy ilość operacji wykonywanych w magazynie nie może być już rejestrowana w pliku excel. (więcej…)

Wizualizacja zajętości magazynu

ZAJĘTOŚĆ MAGAZYNU - WIZUALIZACJA Przestrzeń magazynowa i zajętość miejsc składowania wymaga wizualizacji. Pozwala to na łatwiejszą i szybszą obsługę związaną z zarządzaniem magazynem wysokiego składowania. (więcej…)

Dokumenty magazynowe

DOKUMENTY MAGAZYNOWE Rejestrują obrót towaru w magazynie, a w szczególności ewidencjonują przyjęcia i wydania. Dokumenty magazynowe rejestrują obrót towaru w magazynie przyjęcia wydania SSCC GTIN kody kreskowe. (więcej…)