+48 533 322 626

Gospodarka magazynowa polega przede wszystkim na właściwym przyjmowaniu, przechowywaniu i wydawaniu materiałów. Zadania te realizuje WMS system zarządzania magazynem na podstawie obowiązujących w danej jednostce dowodów obrotu materiałowego.

Systemy ERP skupiają się na ewidencji ilościowej wartościowej magazynowanych towarów w ujęciu księgowym. Natomiast WMS system zarządzania magazynem interesuje operacyjne zarządzaniem miejscami składowania towaru w magazynie.

Systemy ERP zwykle słabo wspierają rzeczywiste działania logistyczne jakie mają miejsce w magazynach. Najczęściej w ogóle nie rozwiązuje problematyki miejsc składowania, numerów partii czy terminów (dat ważności). Inne podejście reprezentuje WMS system zarządzania magazynem firmy SoftwareStudio.

Obsługa magazynu wysokiego składowania opiera się na pomocniczych kartotekach miejsc adresowych (miejsca składowania) w których przechowywany jest towar. Zastosowanie takich procedur ma uzasadnienie wszędzie tam, gdzie występują rozbudowane magazyny i znaczeniem kluczowym do sprawnego zarządzania masą towarową staje się wiedza nie ile mamy towaru w zapasie, ale gdzie się on znajduje.

WMS system zarządzania magazynem ewidencjonuje towar w układzie ilościowo wartościowym albo tylko ilościowym.

Na bieżąco udostępnia informację o stanach:

  • bieżącym;
  • dostępnym;
  • ilości zamówień od odbiorców;
  • rezerwacji;
  • ilościach zamówień do dostawców .

WMS system zarządzania magazynem w technologii ASP.net to nowoczesne rozwiązanie wspierające obsługę procesów logistycznych przeznaczone dla magazynów wysokiego składowania oraz operatorów logistycznych.

System zarządzania magazynem przez Internet oferuje nowoczesny interfejs www oraz moduł na tzw. kolektor danych z systemem Android.

Etykiety logistyczne

Stosowanie standardów GS1 pozwala na swobodny i bezpieczny przepływ produktów oraz umożliwiają skuteczną i bezbłędną wymianę towarów i danych na ich temat między firmami. Zwykła kartę paletową możemy drukować na standardowej drukarce Windows. Etykiety logistyczne GS1 drukujemy na specjalistycznych drukarkach kodów kreskowych np firmy Zebra. WMS system zarządzania magazynem umożliwia wydrukowanie etykiety logistycznej dla przyjmowanego nośnika z artykułami.

Kategorie: