+48 533 322 626

Streamsoft Zielona Góra produkuje i wdraża systemy ERP dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Zajmuje się także rozwiązaniami biznesowymi dla firm małych i mikro oraz biur rachunkowych oraz WMS.

Streamsoft oferuje autorskie systemy ERP dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Są to Streamsoft Prestiż oraz Streamsoft Verto. Moduł Logistyka przeznaczony jest dla firm produkcyjnych oraz handlowych, dla których sprawne zarządzanie logistyką magazynową jest elementem kluczowym. Poza rozwiniętymi możliwościami w zakresie obsługi magazynu, istotnym elementem modułu jest kontrola numerów dostaw zarówno na przyjęciu, jak i wydaniu oraz obsługa blokad dla poszczególnych produktów i całych stref. Dzięki temu możliwa jest np. kontrola jakości partii już po przyjęciu na magazyn i zablokowanie jej do czasu zakończenia prób jakościowych.

Kody kreskowe

Moduł Logistyka pozwala na weryfikację poprawności wydawanych produktów poprzez konieczność potwierdzenia kodem kreskowym.

Aplikacja Magazyn Mobilny

Aplikacja powstała w celu usprawnienia działań magazynowych. Uruchamiamy ją na urządzeniu przenośnym połączonym z siecią WiFi. Przyspiesza wymianę informacji pomiędzy magazynierami a osobami zarządzającymi, które planują czas pracy i zakres dyspozycji.

źródło: https://www.streamsoft.pl/

Streamsoft a WMS

Ze względu na popularność rozwiązań Streamsoft w Polsce mieliśmy przyjemność integracji oprogramowania magazynowego z systemem ERP. System WMS został zintegrowany z Streamsoft Prestiż na zasadzie OnLine. Dlatego integracja dzięki wykorzystaniu technologii SQL linked servers pozwala na bezpośredni odczyt z widoków bazy systemu ERP. System WMS odczytuje :

  • kartoteki kontrahentów;
  • kartoteki magazynowe;
  • opisy i dane dodatkowe w tym numery partii produkcyjnej / jednostkowe numery seryjne;
  • zlecenia wydania – zamówienia.

Wdrożenie systemu WSM oraz Streamsoft

Standardowy program do obsługi magazynu nie jest przystosowany do wsparcia indywidualnej specyfiki pracy każdej firmy. W związku z tym rozwiązania dedykowane są w stanie w pełni spełnić oczekiwania klienta. Aby sprostać tym realiom trzeba dysponować elastycznymi rozwiązaniami. Pozwalające korzystając z solidnej i sprawdzonej bazy przygotować oprogramowanie w stu procentach spełniające wymogi klienta.

Firma zajmująca się handlem tkaninami w rolkach (balach) zbudowała magazyn wysokiego składowania. W związku z tym pojawiły się nowe potrzeby szczegółowej ewidencji.

Magazynowanie tkanin, czyli towarów przechowywanych w zwojach, rolkach oraz balach.

Magazyny przechowujące towar w zwojach, rolkach czy balach rządzą się nieco zmienionymi procesami. Procesy te nie są powszechne w przypadku standardowych rozwiązań magazynowych. Ewidencja zasobów program prowadzi na podwójnej płaszczyźnie, zarówno ilości nośników oraz długości materiałów na nich przechowywanych. Dodatkowo występuje szereg czynników, zależnych od typu towarów, które wymagają uwzględnienia podczas obiegu asortymentu.

Magazyn tkanin

Dla magazynu tkanin będą to np. informacje o identyfikatorze produkcyjnym pozwalające realizować zlecenia z jednakowych partii nie różniących się parametrami barw. Dlatego niezmiennie ważnym aspektem jest odpowiednie rozmieszczenie towaru na powierzchni magazynowej:

  • na płaszczyźnie poziomej – uwzględniając odległość od strefy kompletacji jak
  • na płaszczyźnie pionowej – poziom składowania. 

Decyzje o doborze obu tych parametrów na podstawie zmiennej rotacji danego towaru oraz aktualnie przechowywanych zapasach asortymentu automatycznie podejmuje system WMS. Aby maksymalnie upłynnić pracę system zleca również systematyczne uzupełnienie towarów rolkami ze stref o niższej dostępności. Sposób ten zapobiega, by żadne zlecenie nie spowodowało dłuższego przestoju np. ze względu na konieczność wykorzystania specjalistycznego wózka widłowego. Dzięki optymalnemu zarządzaniu powierzchnią realizacja zleceń przebiega sprawniej i możliwa jest obsługa większej ilości zleceń każdego dnia przy wykorzystaniu niezmienionych zasobów.

skanowanie kod kreskowy

Systemy WMS

Systemy WMS to rozwiązania dedykowane dla firm logistycznych, produkcyjnych i handlowych, które mają duże wymagania w zakresie sprawnej logistyki magazynowej. W ofercie SoftwareStudio znajduje się program do magazynowania towaru. Zobacz wersję DEMOSystem WMS System do Więcej…
WMS system, Magazynowe systemy informatyczne

WMS system

Oferowane przez SoftwareStudio rozwiązania WMS system przeznaczone są dla wymagających przedsiębiorstw, którym standardowe aplikacje magazynowe nie zapewniają odpowiednich rozwiązań. Wprowadzenie ewidencji wg miejsc składowania (lokalizacje magazynowe) ułatwia pracę magazynierom, zapewnia lepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej oraz Więcej…
system do zarządzania magazynem

Streamsoft

Streamsoft Zielona Góra produkuje i wdraża systemy ERP dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Zajmuje się także rozwiązaniami biznesowymi dla firm małych i mikro oraz biur rachunkowych oraz WMS. Streamsoft oferuje autorskie systemy ERP dla średnich Więcej…
Android system WMS, wms na android

WMS na Android

Nowoczesne programy do magazynowania dostępne są terminale z czytnikami kodów kreskowych z systemem Android. Nowoczesny WMS na Android dostępny jest na kolektory z systemem Android oraz z dowolnego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę Internetową. Zobacz wersję Więcej…